Farní den

8. června 1669 požehnal zábrdovický opat Olenius základní kámen pro výstavbu nynějšího kostela v Lomnici. Tuto skutečnost jsme si mohli připomenout a poděkovat za ni na mši svaté, odpoledním svátostném požehnání a společném posezení na farním dvoře v neděli 12. června. Protože v tyto dny má i místní pan farář, otec Ervín, narozeniny, farníci mu popřáli a poděkovali za všechno dobré, co koná.

Odpoledne se po svátostném požehnání zaplnil farní dvůr množstvím farníků, farníčat a přátel společného posezení. Dvorem se nesla vůně grilovaných klobás, cukroví a různého občerstvení. Na začátku setkání přítomní díky divadlu v podání malých herců prožili vtipný příběh pana Marnotratného a jeho milosrdného otce. Poté si všichni zúčastnění procvičili mozkové buňky – zopakovali si, co ví o kplanech a kněžích, kteří v minulosti působili na Lomnici. Také měli možnost shlédnout biblické tance i s poutavým výkladem. Pak se již v podání pana Pařízka rozezněla dvorem hudba nejen k poslechu, ale i k tanci. Protože svítilo krásně sluníčko a panovala dobrá nálada, nikomu se ani nechtělo domů.

Všem, kdo se jakkoli podíleli na přípravě a realizaci celého svátečního dne, patří upřímné "Pán Bůh zaplať".