Křížové cesty

Během postní doby děti, které se účastnily nedělních mší sv., vytvářely křížovou cestu. Krátce před začátkem mše sv. se sešly v sakristii, aby zde společně tvořily a zamýšlely se nad jednotlivými zastaveními křížové cesty. Před tím, než zaznělo evangelium, přinesly plody své práce před obětní stůl, aby se o tuto svou činnost podělily i s ostatními farníky. Každý obraz kříže je tvořený různými symboly, ke kterým se váže určitý příběh, který najdete zde. Tyto příběhy zazněly během jednotlivých nedělních postních promluv. Obrazy bylo možno vidět během postní doby v kostele u bočních oltářů, odkud budou přemístěny na chodbu fary. Děkujeme všem dětem za nadšení a ochotu, s jakou do činnosti šly a obohatily tak naše prožívání postní doby.

Na velký pátek 25. března se sešli farníci nejen z Lomnice, aby společně prožili tradičně netradiční křížovou cestu na Veselí. Jednotlivá zastavení doplnily myšlenky francouzského kněze G. Gilberta, muže, který se stará o delikventní a problémovou mládež. Slova zamyšlení a povzbuzení byla adresována nejen těm, kteří trpí, těm, kteří jsou v průšvihu, těm, kterým se ti nic nedaří, těm, které jejich láska opustila, těm, které jejich nejlepší přítel zradil, těm, kteří jsou nemocní, těm, kteří jsou postižení, těm, kteří jsou osamělí, ale také těm, kterým se všechno daří, těm, kteří mají lásku a práci, těm, kteří úžasně vypadají, těm, kterým se jejich budoucnost vyjasňuje, i těm, jejichž život je pohádkou... Děkujeme všem zúčastněným za možnost společně doprovodit Pána Ježíše na jeho křížové cestě.