ADVENT 2020

Inspirace pro prožití doby adventní pro různé věkové kategorie, rodiny, děti i dospělé jednotlivce. Vyberte si :-)
(Bude průběžně doplňováno.)

PŘIJĎ A OBNOV TVÁŘ ZEMĚ - adventní projekt 2020
(Diecézní katechetické centrum v Brně)

Projekty z této dílny velmi dobře znáte, každý rok nás provázejí dobou adventní během nedělní mše sv. v Lomnici. Letos se všichni o nedělích do kostela nedostaneme, ale projekt můžeme stejně dobře prožívat i ve svých domovech. Veškeré materiály si můžete stáhnout z webu DKC a připravit svépomocí. Základem je každodenní modlitba spojená s konkrétní snahou. Zemi představuje nástěnka pokrytá útržky novin. Naši ochotu svěřit Bohu svůj život připomínají nakreslené dlaně směřující v modlitbě k Bohu a různé tvary barevného papíru, které se každý den na nástěnku lepí. Když se pak se do prázdných dlaní o Vánocích umístí obrázek narozeného Božího Syna, můžeme si více uvědomit, jak velká je Boží láska k nám.

DALŠÍ ADVENTNÍ PROJEKTY DKC Brno

CHOĎME PO BOŽÍCH STEZKÁCH; ROSU DEJTE, NEBESA, SHŮRY; DAR PRO PÁNA JEŽÍŠE; SVÍTILNOU MÝM NOHÁM JE TVÉ SLOVO; MILOSRDENSTVÍ PROMĚŇUJE SVĚT; ADVENTNÍ ZVONKOHRA; SVĚTLO V TEMNOTÁCH a další. Klikněte zde a vyberte si ;-)

PRŮVODCE ADVENTEM 2020

Pastorační středisko brněnské diecéze připravilo letos již podvacáté vyhledávanou brožuru Průvodce adventem 2020, která může pomoci k užitečnému prožití adventní doby.

K doplnění biblických rozjímání byly letos použity myšlenky těchto autorů: papež František, emeritní papež Benedikt XVI, Józef Augustyn, Vojtěch Cikrle, Zbigniew Czendlik, Timothy Dolan, Anselm Grün, Guy Gilbert, Fabrice Hadjadj, Ladislav Heryán, Charles Journet, Joseph Langford, Thomas Leoncini, James Mallon, Josef Maureder, Jean Mercier, Aleš Opatrný, Angelika Pintířová, Josef Prokeš, Helmut Schlegel, Matka Tereza, Marek Orko Vácha, Markéta Zahradníková, Michal Zamkovský.

Sešitek formátu A5 bude k dispozici v kostele v Lomnici od první neděle adventní (29.11.).