Jdi na obsah Jdi na menu

Betlémské světlo 2021

14. 11. 2021

Světýlko si v místě narození Ježíše Krista, Betlémě, přebírá každý rok kluk nebo dívka, kterým se říká „Dítě světla“. Cestu z Betléma do Rakouska, kde tato novodobá tradice vznikla, absolvuje vánoční plamínek letecky ve speciálním bezpečnostním obalu, zde se pak během slavnostní ekumenické bohoslužby předává skautům z jednotlivých evropských zemí.

Letos tato slavnost proběhne v sobotu 11. prosince ve Salcburku. Světlo pak ve večerních hodinách dorazí spolu s naší skautskou delegací do Česka.

Následující týden, v sobotu 18. prosince ráno, se pak vánoční plamínek díky skautským dobrovolníkům rozšíří po celé republice – rozvoz probíhá již tradičně po vlakových trasách. Skautští kurýři ho doručí do všech koutů naší republiky.

Betlémské světlo pomáhají skautům rozvážet České dráhy a další dopravci. Celý projekt Betlémského světla má na starosti tým skautů a skautek z Brna.

Do Lomnice přivezou plamínek synalovští skauti v neděli 19. prosince a předají jej v kostele při mši svaté jako symbol pokoje lidem dobré vůle. Všem zájemcům pak bude k dispozici v předsíni kostela.

Eliška Vecheta

logo_web.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Betlémské světlo 2020