Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biskupství informuje

Výběr z nabídky www.biskupstvi.cz: pozvánky, oznámení, informace, kurzy. Průběžně aktualizováno.

article preview

Nabídka pomůcek Diecézního katechetického centra v Brně – biblická tematika
Náhled publikaceOd 1. prosince 2019 vyhlásila Katolická biblická federace Rok Bible. Z tohoto důvodu upozorňujeme na dříve vydané pomůcky s biblickou tematikou, které vytvořilo naše centrum.
Kdo to ví, odpoví: Sešit formátu A5 obsahuje 22 kvízů. Každý kvíz je složen z deseti biblických otázek s připojenými odkazy na biblické kapitoly, kde lze vyhledat správnou odpověď. Tu si luštitelé zapíšou do připravené kolonky. Pomůcka je vhodná nejen pro zvídavé děti a žáky druhého stupně ZŠ, ale i pro zájemce o Bibli z řad dospělých. Cena je 15 Kč, rok vydání 2015.
Pracovní listy a luštěnky s tématem Bible najdete i na našich internetových stránkách Katechetického centra v rubrice Katecheze a výuka náboženství, Pomůcky ke stažení. Materiály lze zakoupit u nás v kanceláři v Brně, Petrov 5. Objednání je možné na tel.
533 033 308 nebo na e-mailu kc.brno@biskupstvi.cz.

3. neděle v mezidobí - Neděle Božího slova, aktivity pro farnosti a papežův list
26. ledna 2020 budeme mít možnost poprvé slavit Neděli Božího slova, kterou ustanovil papež František ve svém apoštolském listu Aperuid illis vydaném 30. září 2019 na svátek sv. Jeronýma. Každý rok má být 3. neděle v mezidobí věnována přemýšlení nad Božím slovem, jeho šíření a oslavě. Obsah papežova apoštolského listu a náměty k prožití neděle ve farnosti jsou k dispozici na biblickedilo.cz. Aktivity jsou řazeny až na konci stránky za papežovým listem, je potřeba srolovat dolů.

Postní pátky v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla
Diecézní katechetické centrum připravuje v brněnské katedrále duchovní program na postní pátky, který bude letos spojen s biblickými postavami. Duchovní obnova začne vždy mší svatou v 17:30, po ní bude následovat v 18:15 tematická promluva a adorace. Každý postní pátek povede promluvu jiný pozvaný host, můžete se těšit na otce biskupa Vojtěcha Cikrleho, P. Jana Pacnera, Mons.Václava Slouka, P. Josefa
Novotného a jáhna Vojtěcha Libru.

Teologické večery – přednášky a diskuze
Pastorační středisko brněnské diecéze nabízí nový cyklus přednášek a diskuzí s názvem Teologické večery. Přednášející budou Mgr. Stanislav Drobný, Th.D., a doc. ThDr. Ing. Pavel Kopeček, Th.D. Kurz bude probíhat v sále Biskupství brněnského v Brně, Petrov 2, vždy ve čtvrtek od 17 do 20:15 hodin v termínech 13. 2., 27. 2., 12. 3., 26. 3. a 16. 4. 2020. Na večery se nepřihlašuje. Na náklady můžete přispět dobrovolným příspěvkem (není podmínkou účasti), více informací na https://pastorace.biskupstvi.cz.

Poselství papeže Františka k 28. světovému dni nemocných
Světový den nemocných připadá na 11. únor, památku Panny Marie Lurdské. Na cirkev.cz v článku z 3. ledna 2020 s názvem Papež: Podstatné jméno „člověk“ předchází přídavnému jménu „nemocný“ naleznete myšlenky z poselství papeže Františka ke Světovému dni nemocných.

Zajímavé tituly nakladatelství
Nebeské království je jako… Kniha, která je vhodná pro velké i malé čtenáře, obsahuje šest ilustrovaných Ježíšových podobenství o nebeském království. Ilustrace s texty tvoří jeden celek, který podněcuje čtenářovu fantazii a vede k rozjímání. Autory jsou manželé Lančovi. Kniha vyšla v nakladatelství Cesta, více informací na cestabrno.cz nebo na ikarmel.cz.

Modlitba Otčenáš: Kniha obsahuje cyklus veřejných katechezí papeže Františka na téma modlitby Otčenáš. Papež František v knize komunikuje jazykem, jemuž lze rozumět i bez teologického vzdělání. Prostý a místy i velmi osobní styl však nic
neubírá hloubce sdělení. Vydalo nakladatelství Paulinky.

Vlk a Štít: Dobrodružný příběh se odehrává v pátém století na ostrově zvaném Irsko, v době, kdy žil svatý Patrik. A právě s ním se setkává jedenáctiletý chlapec Kieran, který se stará o osiřelé vlčí mládě. Kieran zároveň hledá štít, který by byl natolik silný, aby ochránil jeho samého i ty, kdo jsou jeho srdci nejbližší. Kniha je vhodná pro děti zhruba od 9 do 12 let a není náročná na délku textů. Vydalo nakladatelství Paulinky.

Škola modlitby pro malé myšky: První seznámení se základními křesťanskými modlitbami pro předškoláky a malé školáky je pojato formou vyprávění o přátelství myšáka Jirky s papežem Františkem. Kniha je vhodná pro předčítání dětem, ocení ji všichni, kdo chtějí vést děti dál než k pouhému opakování modliteb nazpaměť. Vydalo Karmelitánské nakladatelství.

babylon.jpgBabylon: Rodinná biblická hra je určena pro 2–6 hráčů, doporučený věk je od 8 let. Stihne někdo postavit Babylonskou věž dříve než ostatní? Nebo se ji někomu nepodaří dokončit tak, jak tomu bylo v dávných dobách? Hra obsahuje 5 hracích kostek, 48 karet, pravidla, doba jedné hry je asi 10 minut. Vydala Brněnská tisková misie.