Červená středa 24. listopadu

Červená středa je kampaň s heslem "Společně za víru a svobodu". Propaguje víru i toleranci ve společnosti a podporuje solidaritu s obětmi pronásledování.

red-wednesday-logo-2021-72px.pngSmyslem akce je veřejně si připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Znakem této iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru.

JAK SE LZE ZAPOJIT?
Zapojit se může každý a to i navzdory nepříznivé epidemiologické situaci – jako instituce, společenství či jednotlivec.

• nasvítit červeným světlem kostel, významnou budovu ve vaší obci, sloup, sochu, ad. (v Kuřimi bude červeně nasvícen kostel sv. Maří Magdalény)
  • uspořádat společnou liturgii nebo se soukromě pomodlit za pronásledované
  • zapálit svíčku při setkání, v průvodu nebo doma
  • zorganizovat setkání na symbolickém místě ve vaší obci