Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chanuka v Lomnici

Když se dny zkrátí na pár hodin, venku je zima, lidé zapalují svíčky, děti se těší na sladkosti a ve vzduchu visí slavnostní nálada, je zřejmé, že se blíží Svátek světel - Chanuka. Jak probíhají jeho oslavy a který zázrak si Židé během těchto dní připomínají?

article preview

Jak vypadá chanukija a čemu se říká latkes? LSDa srdečně zve všechny spoluobčany, které zajímají židovské tradice, na sobotní odpoledne 27. listopadu ke společnému objevování této tradice. Na programu je procházka bývalým židovských ghettem s průvodcem, návštěva původního sklepa, ochutnávka tradičních jídel a přednáška religionistky Kristýny Kuboňové v pivovaru Genius noci. Doporučujeme rezervaci míst na e-mailu pavlisova.lomnice@gmail.com.

211127_chanuka-v-lomnici.jpg