Jdi na obsah Jdi na menu

Nadace rodiny Vlčkových vybuduje dětský hospic

 

V komplexu Vlčkovi plánují vybudovat dětský hospic s paliativním střediskem, kavárnu či vzdělávací a komunitní prostory pro veřejnost.

Nadace získala areál několika budov včetně nedalekého Čínského pavilonu o celkové rozloze přes 11 500 metrů čtverečních, cenu transakce nezveřejnila. Na rekonstrukci a obnovu Cibulky chce v příštích pěti letech vynaložit až 350 milionů korun.

O osudu nevyužité usedlosti se jedná od 90. let minulého století, několikrát ji obsadili squatteři. Majitel usedlosti Oldřich Vaníček původně oslovil radnici Prahy 5 s nabídkou odkupu, ale pak změnil názor a začal jednat s jiným zájemcem.

V pondělí Nadace rodiny Vlčkových prostřednictvím mediálního zástupce Mirka Čepického oznámila, že se stala novým vlastníkem Cibulky. „Máme připravené zdroje na rekonstrukci a obnovu usedlosti. Náš první hrubý odhad nákladů na vybudování nové Cibulky je mezi 300 až 350 miliony korun. Jde o částku včetně plánovaného zdravotnického vybavení, ale nezahrnující prostředky, které jsme už vynaložili na samotné pořízení nemovitosti. Realistické je kompletní dokončení všech prací do roku 2026,“ uvedl Ondřej Vlček.

Majitelovy plány narušila smrt syna
Usedlost se bude renovovat podle něj s respektem k historii areálu a svébytnému duchu místa, ve spolupráci s odborníky na památkovou péči i po diskusi s lidmi, kteří jsou s okolím spojeni. „Věříme, že se nám podaří skloubit zachování její historické hodnoty s požadavky na špičkové zdravotnické zařízení 21. století,“ dodal. Novou podobu usedlosti...

Celý článek včetně fotogalerie a podrobností najdete na prazsky.denik.cz.