Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurzy 2019/2020

 

Biblický kurz

„Tentokrát se na Bibli podíváme z trochu jiného úhlu, totiž z pohledu biblické archeologie,“ uvádějí organizátoři. „Právem se můžeme ptát, zda lze události, o kterých čteme v Bibli, archeologickými vykopávkami nějak doložit, nebo se pohybujeme jen v rovině víry? Máme k dispozici nějaké starověké texty, které by potvrzovaly, nebo naopak vyvracely to, co říká Bible? Na tyto a mnohé další otázky se pokusíme v průběhu kurzu odpovědět.“

V Brně na Biskupském gymnáziu: 26. září, 10. a 24. října, 7. a 21. listopadu od 17 hodin.

Přihlášky k vyzvednutí u duchovních správců farností, či ke stažení na https://pastorace.biskupstvi.cz.

Kurz výroby biblických postaviček v Brně-Žebětíně

České katolické biblické dílo organizuje od 18. do 19. října 2019 v Brně-Žebětíně kurz výroby biblických postaviček. Vyrobíte si zde 1 biblickou postavičku a naučíte se s ní pracovat. Součástí programu je také praktická práce s vybraným úryvkem z Bible. Na http://biblickedilo.cz/kurzy naleznete více informací.

Kurz vedoucích ministrantů

Čtyři navazující víkendy na faře v Kuřimi jsou určeny všem, kdo vedou ministranty ve farnostech (nebo se na tuto službu připravují). Začátek víkendů je vždy v pátek v 18:30, ukončení v neděli po obědě. První víkendové setkání se uskuteční 25. až 27. října 2019. Věková hranice účastníků je 14 až 25 let, cena jednoho víkendu je 350 Kč. Zájemci se mohou přihlašovat do 22. října 2019 na e-mail ministrant@centrum.cz. Více informací naleznete na http://brno.signaly.cz/ministranti

Kurz Služba ve farnosti

Kurz je určen těm, kteří slouží nebo budou sloužit ve farnostech v těchto oblastech: podávání sv. přijímání v kostele, navštěvování nemocných s eucharistií, vedení bohoslužeb slova bez kněze, vedení Denní modlitby církve, vedení modlitby růžence, křížové cesty, malého společenství (jen základní informace) a podobně. Předpokládá se úspěšné absolvování Teologického kurzu (nebo absolvování jednoročního katechetického kurzu v minulosti). Absolvování kurzu Služba ve farnosti je předpokladem, nikoli nárokem na ustanovení k příslušné službě.

Termíny: 18.1., 8.2., 7.3., 21.3. 2020.

Bližší informace budou zveřejněny zde.

Vstupy do škol – aktuální nabídka vzdělávacích seminářů pro lektory

Ve školním roce 2019/20 budou opět probíhat lektorské semináře k programům:

  • Dušičky a Halloween v tradici a kultuře
  • Poselství křesťanských Vánoc I a II
  • Poselství křesťanských Velikonoc I a II
  • Cyril a Metoděj – historie a současnost
  • Bible – víc než kniha
  • Kostel u nás
  • Svědci víry – bohatství našeho národa

Aktuální informace o termínech seminářů pro lektory a kontakty na koordinátorky programu naleznete na webových stránkách katechetického centra

Kurz Dobrovolník v pastorační péči ve zdravotnictví a sociálních službách

Kurz je určen lidem, kteří budou pomáhat v duchovní péči o staré a nemocné lidi, pomůže ale také všem, kteří se o staré a nemocné již starají a chtějí si takto rozšířit svůj obzor.

Pět sobotních setkání : 19. 10. 2019, 9. 11. 2019, 11. 1. 2020, 15. 2. 2020, 7. 3. 2020.

Pořádá Biskupství brněnské. Přihlášky zasílejte na e-mail dobrovolnikpp@gmail.com. 

Kurz duchovního doprovázení 2019/20

Kurz je určen pro kněze, řeholníky, řeholnice a laiky. Přihlásit se mohou ti, kteří naslouchají lidem ohledně vztahu s Bohem a chtějí i obohacení pro svůj duchovní život. Více informací naleznete na webových stránkách: doprovazeni.cz

Pořádá Cyrilometodějská teologická fakulta v Olomouci v rámci programu Celoživotní vzdělávání.

 
 

Poslední fotogalerie