Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurzy 2019/2020

Nabídka kurzů v brněnské diecézi. Aktualizace 23. 2. 2020

article preview

Studium teologických oborů
Do konce února je možné přihlásit se ke studiu bakalářských a magisterských oborů na většině vysokých škol v České republice. Teologické obory mají v nabídce tyto fakulty:
Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové 
Cyrilometodějská teologická fakulta UP v Olomouci 
Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze 
Teologická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích 
Pro zájemce o rozšíření pedagogické aprobace na výuku náboženství pro základní školy se plánuje ve spolupráci s Cyrilometodějskou teologickou fakultou UP otevření akreditovaného vzdělávacího programu. První ročník by se měl uskutečnit v rámci celoživotního vzdělávání ve školním roce 2020/2021 v Brně. Program je určen osobám s magisterským vzděláním v pedagogických, sociálních nebo humanitních vědách. Pro další informace kontaktujte Marii Šumberovou na e-mailu <sumberova@biskupstvi.cz>.

Zimní škola liturgiky 2020
Akce se uskuteční v sobotu 14. března 2020 ve Strahovském klášteře, zaměřena bude na velikonoční triduum. Pořadatelem je Pastorační středisko Arcibiskupství pražského ve spolupráci s Katolickou teologickou fakultou UK a Královskou kanonií premonstrátů na Strahově. Více informací a přihlášku najdete na https://liturgie.cz, počet míst je omezen.

Vstupy do škol – aktuální nabídka akreditovaných vzdělávacích seminářů
V nejbližší době zveme do Brna na tyto lektorské semináře:
Poselství křesťanských Velikonoc II (postní doba) 25. února 2020 9:00 až 12:00; 27. února 2020 15:30 až 18:30
Poselství křesťanských Velikonoc 12. března 2020 9:00 až 12:00; 12. března 2020 15:30 až 18:30
Aktuální informace společně s kontakty na koordinátorky programu naleznete na https://kc.biskupstvi.cz.

Jak vést modlitbu ve společenství (nejen) dětí
Celodenní seminář pro katechety se uskuteční 21. března 2020 od 9 do 15 hodin v Brně na faře (Petrov 9). Je zapotřebí se dopředu přihlásit. Informace a přihláška na webu Diecézního katechetického centra v Brně.

Kurz Katecheze Dobrého pastýře pro děti 3 až 6 let (I. stupeň) ve Štítné nad Vláří
V roce 2020 se uskuteční nový kurz pro katechety, kněze a rodiče ve farnosti Štítná nad Vláří, a to ve dvou termínech:
I. část kurzu 21. až 23. února 2020 začátek v pátek od 16 hodin, konec v neděli (oběd)
II. část kurzu 22. až 24. května 2020 podmínky stejné jako v únoru
Obsah kurzu bude obdobný jako je obsah kurzu CŽV KDP I., který proběhl na teologických fakultách. Lektorkami budou Marie Zimmermannová a Marcela Fojtíková Roubalová. Kurz je otevřený pro všechny zájemce, předběžné přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu katechezedobrehopastyre@gmail.com. Podrobnosti o poplatku za kurz a o programu budou zveřejněny hned po jejich projednání s farností, více informací na katechezedobrehopastyre.cz.