Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurzy 2019/2020

Animátorský kurz 2019/2021

animatori.jpgAnimátorský kurz je dvouletý kurz pro mládež, která se chce aktivně zapojit ve své farnosti. Témata víkendů jsou sebepoznání, sebepřijetí, společenství, Bible, komunikace, Katechismus katolické církve (YouCat), evangelizace, práce s dětmi a mládeží a další. Kurz je určen pro mládež ve věku od 14 let. Začínáme v září 2019.
Zbývají poslední místa, a to už jen v běhu B. Je tedy nejvyšší čas se rozhodnout a přihlásit se!

Místo: Mamre Osová Bitýška

Pořádá: Diecézní centrum mládeže

Kurz Dobrovolník v pastorační péči ve zdravotnictví a sociálních službách

Kurz je určen lidem, kteří budou pomáhat v duchovní péči o staré a nemocné lidi, pomůže ale také všem, kteří se o staré a nemocné již starají a chtějí si takto rozšířit svůj obzor.

Pět sobotních setkání : 19. 10. 2019, 9. 11. 2019, 11. 1. 2020, 15. 2. 2020, 7. 3. 2020.

Pořádá Biskupství brněnské. Přihlášky zasílejte na e-mail dobrovolnikpp@gmail.com. 

Kurz duchovního doprovázení 2019/20

Kurz je určen pro kněze, řeholníky, řeholnice a laiky. Přihlásit se mohou ti, kteří naslouchají lidem ohledně vztahu s Bohem a chtějí i obohacení pro svůj duchovní život. Více informací naleznete na webových stránkách: doprovazeni.cz

Pořádá Cyrilometodějská teologická fakulta v Olomouci v rámci programu Celoživotní vzdělávání.

Kurz Katecheta

Diecézní katechetické centrum v Brně otevírá ve školním roce 2019/2020 opět kurz Katecheta. Tento kurz je určen především těm, kdo se chtějí zapojit do farní katecheze dětí, mládeže či jiné věkové skupiny. Může však prospět i dalším zájemcům, například rodičům či prarodičům, táborovým vedoucím atd. Naučíte se nové metody, jak předávat svou víru, a to s pomocí erudovaných odborníků. Kurz probíhá formou praktických workshopů a seminářů. Více informací najdete na stránkách DKC, přihlášku je potřeba nechat potvrdit na faře a odeslat poštou do 22. 9. na adresu DKC. Její formulář je k dispozici zde.

 

 
 

Poslední fotogalerie