Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurzy 2019/2020

Biblický kurz

„Tentokrát se na Bibli podíváme z trochu jiného úhlu, totiž z pohledu biblické archeologie,“ uvádějí organizátoři. „Právem se můžeme ptát, zda lze události, o kterých čteme v Bibli, archeologickými vykopávkami nějak doložit, nebo se pohybujeme jen v rovině víry? Máme k dispozici nějaké starověké texty, které by potvrzovaly, nebo naopak vyvracely to, co říká Bible? Na tyto a mnohé další otázky se pokusíme v průběhu kurzu odpovědět.“

V Brně na Biskupském gymnáziu: 26. září, 10. a 24. října, 7. a 21. listopadu od 17 hodin.

Přihlášky k vyzvednutí u duchovních správců farností, či ke stažení na https://pastorace.biskupstvi.cz.

Kurz Služba ve farnosti

Kurz je určen těm, kteří slouží nebo budou sloužit ve farnostech v těchto oblastech: podávání sv. přijímání v kostele, navštěvování nemocných s eucharistií, vedení bohoslužeb slova bez kněze, vedení Denní modlitby církve, vedení modlitby růžence, křížové cesty, malého společenství (jen základní informace) a podobně. Předpokládá se úspěšné absolvování Teologického kurzu (nebo absolvování jednoročního katechetického kurzu v minulosti). Absolvování kurzu Služba ve farnosti je předpokladem, nikoli nárokem na ustanovení k příslušné službě.

Termíny: 18.1., 8.2., 7.3., 21.3. 2020.

Bližší informace budou zveřejněny zde.

Vstupy do škol – aktuální nabídka vzdělávacích seminářů pro lektory

Ve školním roce 2019/20 budou opět probíhat lektorské semináře k programům:

Aktuální informace o termínech seminářů pro lektory a kontakty na koordinátorky programu naleznete na webových stránkách katechetického centra

Kurz Dobrovolník v pastorační péči ve zdravotnictví a sociálních službách

Kurz je určen lidem, kteří budou pomáhat v duchovní péči o staré a nemocné lidi, pomůže ale také všem, kteří se o staré a nemocné již starají a chtějí si takto rozšířit svůj obzor.

Pět sobotních setkání : 19. 10. 2019, 9. 11. 2019, 11. 1. 2020, 15. 2. 2020, 7. 3. 2020.

Pořádá Biskupství brněnské. Přihlášky zasílejte na e-mail dobrovolnikpp@gmail.com. 

Kurz duchovního doprovázení 2019/20

Kurz je určen pro kněze, řeholníky, řeholnice a laiky. Přihlásit se mohou ti, kteří naslouchají lidem ohledně vztahu s Bohem a chtějí i obohacení pro svůj duchovní život. Více informací naleznete na webových stránkách: doprovazeni.cz

Pořádá Cyrilometodějská teologická fakulta v Olomouci v rámci programu Celoživotní vzdělávání.

 
 

Poslední fotogalerie