Jdi na obsah Jdi na menu

Advent s dětmi

18. 11. 2019

191207_zpivej.jpg

ZPÍVEJ, BRZY UŽ PŘIJDE PÁN! Společné setkání chlapců a děvčat ve věku 6-14 let v sobotu 7. prosince od 9:30 do 16:00 hod. v Brně, Grohova 18. Mše sv., povídání, písničky, hry, tvoření. Pořádají Sestry sv. Františka pod ochranou Svaté rodiny.

ADVENT A VÁNOCE, TÉMATICKÝ BALÍČEK: z časopisu Duha; 7 čísel časopisu, vystřihovánka adventní lucerny a pět adventních kalendářů. V balíčku jsou čísla: Hledáme nocleh, Zlato, Fialová, Čekání s Marií, Hledáme střechu nad hlavou, Bůh plní svůj slib, Hvězda pro tebe, vystřihovánka Adventní lucerna a kalendáře Vánoce proměňují svět, Sejdeme se u jesliček, Betlém je mezi námi, Advent ve světě a Adventní domek. Na stránkách https://petrinum.com/ lze zvlášť objednat také Adventní kalendář 2019: Hej, mistře! a Plstěný betlém.

MIKULÁŠSKÝ BALÍČEK: z časopisu Duha; k mikulášským sladkostem i něco ke čtení. Balíček obsahuje: Pytel plný pokladů,Svatý Mikuláš, Svatý Mikuláš, člověk s milosrdným srdcem, S apoštoly na cestě (hra) a samolepky.

TŘÍKRÁLOVÝ BALÍČEK: z časopisu Duha; vhodný jako dárek koledníkům za tříkrálovou sbírku. Balíček obsahuje: Červený král a bílá hvězda, Hvězda nejen z papíru, Nakresli žábu, David a Goliáš a samolepky.

ADVENTNÍ PUTOVÁNÍ: od autorky dětských "bojovek" Barbory Bečvářové; soubor ilustrovaných dopisů a úkolů, které Vás vtáhnou do příběhu sourozenců, kteří se vydali na dlouhou předvánoční cestu. Vaše děti se můžou k Vincentovi a Dorotce připojit, potkat s nimi svatou Barboru, svatou Lucii, svatého Ambrože, čerta, a nebo třeba loupežníky. A každý den mohou díky úkolům, luštěnkám a hádankám pomoci Vincentovi a Dorotce, aby se na Vánoce zvládli vrátit zpátky domů…

NÁMĚTY K PROŽITÍ ADVENTU: z Diecézního katechetického centra Biskupství brněnského

NÁMĚTY K PROŽITÍ ADVENTU: z Centra pro katechezi Olomouc

STAROPRAŽSKÝ BETLÉM: Betlém k vymalování a vystřižení od malířky Jindry Hubkové obsahuje příběh na pokračování pro adventní dny. Naleznete jej v e-shopu pražského arcibiskupství společně s dalšími materiály.

MISINÍ ADVENTNÍ KALENDÁŘ: Papežská misijní díla každoročně vydávají adventní kalendář s misijní tematikou vhodný pro děti a misijní klubka. Letošní ročník je zatím v přípravě. Materiály lze vyhledat na https://www.missio.cz.

ADVENTNÍ KALENDÁŘ 2019 s čokoládou: Kalendář s 24 okénky a ukrytou čokoládou na každý adventní den potěší obrázkem betléma na obalu. Z Karmelitánského nakladatelství.

ADVENTNÍ KALENDÁŘ - NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ ZPRÁVA: Dvojitá karta s 24 okénky, za kterými se vždy skrývá část biblického textu, poslouží jako adventní kalendář a zároveň jako přání. Nabízí ji Brněnská tisková misie.

A tady jeden tip na DIY adventní kalendář, který hravě zvládne každý. Fantazii se meze nekladou, dotvořit a naplnit jej můžete zcela dle svých představ :-)

Pokud máte nějaký další nápad na prožívání Adventu s dětmi, o který byste se rádi podělili s ostatními, neváhejte a pošlete jej na e-mail vechetice@centrum.cz. Rádi ho sem přidáme.