Jdi na obsah Jdi na menu

BIBLICKÉ PŘÍBĚHY OŽÍVAJÍ!

4. 3. 2021

Když se řekne "číst Bibli", většina z nás začne rychle hledat nějakou (jakoukoliv, ale hlavně jinou) neodkladnou činnost. Někteří zatnou zuby, ale odhodlání je opustí nejpozději u potopy světa. Ano, jsou i tací, kteří Bibli skutečně přelouskají celou, klobouk dolů. 

Ale o to přece vůbec nejde. Není podstatné, kolik toho z Bible přečteme. Důležitější je, kolik z toho přečteného prožijeme a co to udělá s naším srdcem. heart

Máme pro vás pár velkých příběhů v podobě interaktivních her. Vtáhnou člověka do děje. Pak už jen stačí otevřít Knihu knih a hezky v klidu, svým tempem si je přečíst celé. Pojďme na to! Obracet stránky zcela off-line může být velmi osvěžující...

  • „Může jeden člověk zachránit celý národ?“ je název hry, kterou provází královna Persie Ester. Být královnou není snadná věc zejména, když musí řešit úkol, jak zachránit národ, ze kterého sama pochází.
  • Ve druhé hře „Co zaseješ, to také sklidíš“ společně s Jákobem lze prožít jeden z velkých příběhů izraelského národa a pomoci při řešení životních situaci, které ho potkávaly na jeho životní pouti. 
  • Víra je důvěra v to, v co člověk doufá, a jistota v to, co nevidí. Víra prochází zkouškou, když člověk podléhá třeba pochybnostem či strachu. Jak na to, aby víra byla opět pevná? To prozradí průvodce Petr, původně Šimon, ve v pořadí již třetí hře „Petrův zdar“.
  • Život přináší různé situace, někdy také kotrmelce a zvraty. Je důležité, aby z těchto situací člověk vyšel posilněn. Ve hře „Jak jsem oslepl a uzřel“ lze zjistit, co přinesl světu život Saula neboli Pavla z Tarsu.
  • Není na světě známější příběh, než ten, který vypráví Marie, žena tesaře Josefa, v další hře „Můj syn Ježíš“. Je o jejím synu - Ježíši, který je bezpochyby nejznámější osobou na světě.

Vznik her financovala Česká biskupská konference. Zástupci a spolupracovníci Katechetické sekce této organizace se aktivně podíleli na vytváření scénářů.

Všechny vytvořené hry jsou volně dostupné bez nutnosti registrace na www.schoolfun.cz/nejvetsi-pribehy-vsech-dob/.

 

Podle www.cirkev zpracovala Eliška Vecheta