Jdi na obsah Jdi na menu

Misijní putování k Panně Marii

15. 8. 2021

MISIJNÍ PUTOVÁNÍ
Misijní putování je program pro skutečné i duchovní putování s misijním přesahem, které je možné uskutečnit v každém věku, individuálně nebo v rodinném, farním či jiném společenství. Lze ho využít jako zábavný misijní program pro děti během prázdnin nebo jako přípravu před Misijní nedělí, případně jako zdroj inspirace pro rozjímání v širších souvislostech a spojit s modlitební i finanční podporou aktuálních misijních projektů.

V roce 2021 s námi můžete putovat k Panně Marii
V době, která příliš nepřeje hromadnému setkávání věřících, nemáme moc možností, jak vykonat pouť. Právě pro takovou situaci jsme připravili  akci s názvem Misijní putování k Panně Marii. Vykonáním pouti můžeme něco udělat pro sebe, svou víru a svůj vztah s Bohem, ale zároveň také pro své blízké, nebo zcela neznámé lidi v nouzi.

Na Misijní putování se můžete vydat jak ve společenství svých nejbližších, tak i sami. Stejně tak si můžete vybrat konkrétní mariánské místo, k němuž se fyzicky vydáte, anebo si udělat svou soukromou mariánskou pouť ve svém prostředí (doma v křesle, na zahradě, blízkém parku…). Vše záleží na tom, jaké jsou vaše aktuální možnosti.

BUDETE S NÁMI PUTOVAT DO GUYANY, MALAWI, NA FILIPÍNY A PAPUU NOVOU GUINEU
Kudy tam – pomocí tabletu nebo mobilu verze A6_MOBIL
Verze pro tisk A4_TISK
Plakát s QR kódem

Misijni_putovani_plakat_domaci_tisk_QR

Co najdete uvnitř návodu
Čekají na vás čtyři příběhy dětí z různých zemí, kde pomáhají Papežská misijní díla. Ke každé zemi se vztahují aktivity – kontemplativní, informativní a tvořivé – díky kterým si vlastní mariánskou pouť či adoraci obohatíte o misijní rozměr. Pokud se vydáte na konkrétní poutní místo i s dětmi, najdete zde pro ně množství zábavných misijních úkolů, kterými jim cestu můžete zpestřit.

Kam můžete putovat
Místo, kde chcete pouť vykonat, si vyberte podle své situace – zda chcete putovat sami, s někým, s dětmi. Zda máte možnost vydat se na delší pouť, anebo zůstanete jen ve svém domácím prostředí. V rámci poutních zastavení si postupně můžete procházet kartičky s náměty, které jsme pro vás připravili. Plnění úkolů je spojeno s rozkrýváním tajenky.

Kompletní informace včetně mapky najdete na www.missio.cz.