Svatá Ludmila 1100 let

V roce 2021 si připomínáme výročí 1100 let od zavraždění Svaté Ludmily na Tetínském hradišti. Projekt Svatá Ludmila 1100 let zastřešuje aktivity u příležitosti tohoto výročí.

Jednou z těchto aktivit je také Putování ke cti sv. Ludmily z Velehradu na Tetín po Cyrilometodějské stezce, videoupoutávka zde.

Od středy 9. 6. do neděle 13. 6. proběhne 1. etapa Putování, a sice z Velehradu do Tišnova. Turisté-poutníci se projdou po cyrilometodějské pěší trase dlouhé 130 km (Velehrad–Koryčany–Bučovice–Olšany–Křtiny–Vranov–Tišnov), tedy Zlínským a převážně Jihomoravským krajem. Na akci, kterou povede zkušený poutník Petr Hirsch, je přihlášeno asi 30 poutníků, nocovat budou převážně na farnostech podél trasy. Zájemci z řad veřejnost se mohou k poutníkům během dne přidat na jakýkoliv počet kilometrů (dle svých schopností).

Akci pořádá ve spolupráci se spolky Ultreia a Svatá Ludmila 1100 let s podporou Jihomoravského kraje sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje.

První etapa Velehrad – Tišnov:

Poslední den první etapy:

V neděli 13. června vyráží poutníci kolem 9 hodiny z Vranova (po mši svaté) a čeká je cca 25 km do centra Tišnova.

"Slavnostní zakončení" je plánováno na cca 15:30 před budovou MÚ nebo v případě nepřízně počasí uvnitř.  S ohledem na pěší pouť je možné, že dorazí s menším zpožděním (cca 30 minut). Pan starosta přivítá poutníky vlídným slovem a bude jim nabídnuto občerstvení. Poutníci dostanou razítko do poutního pasu a bude jim vystaven poutní diplom.

Poté by se v 16:15 přesunuli poutníci do kostela k závěrečnému požehnání.

Začátek druhé etapy

Poutníci se sejdou v pátek 9. července 2021. Start putování v sobotu v 8:00 s následným přesunem do Předklášteří s prohlídkou opatství, tak aby se nejpozději v 10 hodin mohlo pokračovat v putování dál.

Tuto etapu bude zahajovat pan Jindřich – předseda spolku Ultreia.

Kontakt:

Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje, z.s.p.o.
Stálý sekretariát, J.A.Bati 5520, Zlín, CZ
Mob: +420 733 161 674