Jdi na obsah Jdi na menu

Napiš papeži!


Pracovní skupinka v Lomnici:  začínáme v pátek 26.11. v 18 h po mši sv. v kostele, kontaktní osoba - Karel Pekárek, tel.: 602 765 187, e-mail: kpekarek@atlas.cz

Pracovní skupinka v Uníně: začínáme příští neděli 28.11. v 8.45 h po mši sv. v kostele, kontaktní osoba - Marie Novotná, tel: 732 244 793, e-mail: novotna@csad-tisnov.cz.


Pracovní skupinky v Tišnově:

Kdo by řekl, že to může být tak jednoduché? Viďte? 

Tak po pravdě, ... je, protože od konce tohoto roku do konce roku 2023 bude probíhat sněm – synoda katolické církve, v jehož rámci mají všichni příležitost vyjádřit svůj názor na fungování církve a navrhnout, jak bychom ji chtěli zlepšit.  

I v Tišnově vznikne několik pracovních skupinek a ve společném naslouchání budeme hledat to, co nás spojuje a posouvá blíž. Toto pozvání je tedy adresováno všem, kteří chtějí nejen celosvětové společenství putujícího lidu iniciovat na cestu spoluúčasti. V několika málo setkáních ve skupině 5-8 osob budeme naslouchat druhým, sami se o svůj názor dělit a společně se snažit dojít k závěru.

Je stanoveno několik témat, která jsou vodítkem k diskusi, avšak ne nutným. Výsledky našich diskusí budou zaslány přímo papeži. Máš–li co sdělit v konstruktivním setkání, rádi tě uvítáme.

Datum první synody a slavnostní zahájení v Tišnově je stanoveno na 21. 11. v 17. hodin v tišnovském kostele. Zahájení a Vaše rozhodnutí pro skupinku potrvá asi hodinu a půl. 

Ideální účastník je každý, kdo má dobrou vůli. Nerozhoduje věk, postavení, vyznání, schopnosti... Rozhoduje pouze snaha se zapojit do mimořádného času – teď.

Každý je zván! Více informací na maria.klanert@gmail.com nebo na tel.: 774 161 095.
Neváhej napsat, zavolat...

Ladislav Rozsypal
(pro Tišnovské noviny 12/2021)

Slovo synoda pochází z řeckých slov syn a hodos – společná cesta. V sobotu 9. října zahájil papež František jako hlava katolické církve dvouletý celosvětový synodální proces. Jeho účelem je změnit současnou hierarchickou církev na synodální, ve které jdou všichni společnou cestou, nejsou v ní vyšší a nižší kasty, a problémy se řeší vzájemným dialogem. K tomu lze dospět zase jen vzájemným dialogem, tedy synodálním procesem. Ten vyvrcholí na podzim 2023, kdy se v Římě sejdou biskupové, aby z takové celosvětové diskuse vyvodili závěry pro změny v životě a fungování katolické církve.