Tipy na výlety

Muzeum panenek v Bobrové

Až se vydáte obdivovat Santiniho kostel sv. Petra a Pavla v Bobrové, nechte se zlákat i k návštěvě přilehlé staré školy, ve které je umístěno unikátní muzeum panenek ze sbírky babičky Roháčkové. Kouzlu tohoto místa neodolala ani Česká televize, a tak si můžete dopřát malou video-ochutnávku. Otevřeno je do 29. 9. každou neděli 14:00-17:00 hod. V okolí Bobrové se nachází dvě naučné stezky, které vznikly jako projekt žáků základní školy a seznamují návštěvníky s místními přírodními i kulturními krásami. Červený okruh vás zavede od kostela sv. Petra a Pavla křížovou cestou až na vrchol Kalvárie nad Bobrovou. Zelený míří k zámku Radešín a pivovaru, či k unikátním mraveništím.

Cykloregion Vysočinacyklopruvodce_titulka.png

Publikace cyklistických tipů na jedno i vícedenní putování s kolem známými, ale také zapadlými kouty Českomoravské vrchoviny. Brožuru vydal Krajský úřad Kraje Vysočina v roce 2018. Je zdarma k dispozici na turistických infocentrech, stáhnout ve formátu pdf si ji můžete zde.

Poklady brněnské diecéze

poklady.jpgV roce 2017 pořádalo Katechetické centrum poznávací hru, jejímž cílem bylo navštívit a poznat poutní místa, kostely, místa spojená s významnými osobnostmi a další zajímavosti. V diecézi bylo pro tuto hru vybráno celkem 61 pokladů (po třech v každém z dvaceti děkanství plus brněnská katedrála). Hra již sice skončila, ale byla přehledně shrnuta v brožuře, podle které si můžete sami naplánovat hromadu zajímavých výletů. Publikaci  je možné zakoupit přímo na Biskupství brněnském nebo objednat na adrese Biskupství brněnské, Petrov 8, 601 43 Brno, tel. 543 235 030, e-mail: brno@biskupstvi.cz. K zapůjčení je také u Vechetových v Synalově.

Stříbrný poklad v Nedvědici

V roce 2016 byl nedaleko osady Dolní Čepí objeven stříbrný mincovní poklad. Všech 284 mincí můžete obdivovat v nově otevřeném (2018) muzeu v prostorách Turistického informačního centra v Nedvědici. A kdo by raději pořádnou výpravu, může se vydat posbírat Korálky komorné Elišky. Stačí si vyzvednout hrací kartu přímo v infocentru a hurá na hrad Pernštejn.

Svatí Cyril a Metoděj, chytré písmo a výprava na Velkou Moravu

Pro děti, které během letních prázdnin zavítají do Brna na Petrov, připravilo Diecézní muzeum soutěžní hru Svatí Cyril a Metoděj, chytré písmo a výprava na Velkou Moravu. Hra je určena všem dětem, rodinám i návštěvníkům, kteří mají rádi soutěže a nebojí se touto zábavnou formou prověřit svoje vědomosti
o moravských věrozvěstech. Na úspěšné řešitele čeká originální dárek. Zájemci jsou srdečně zváni do Diecézního muzea v Brně, Petrov 1, kde se mohou do hry zapojit.

Otevírací doba a další informace zde.

Poslední fotogalerie