Jdi na obsah Jdi na menu

Kdo jsem

Jmenuji se Ondřej Škvařil, mám 4 sourozence a pocházím z tradiční katolické rodiny. Bydlíme na vesnici a máme menší farmu.

Protože jsem srostlý s přírodou a žiji velice veselý láskyplný život, tak velice rád přemýšlím, jak pomoci tomuto světu a lidem kolem, aby se více lidí radovalo a méně trápilo. Již během studia na VUT v Brně mě zajímaly vztahy lidí a taky důvody, proč lidi nemají pro co žít, anebo co mé vrstevníky rmoutí nebo naopak povzbuzuje. Sám jsem taky takový humorista, a tak vytvářím rád veselé prostředí. Nadchnutí pro misijní činnost ve mně vzbudil přípravný program Cagliero, který je pořádaný salesiány, a taky zkušenost vedoucího na táborech, kde jsem si získal důvěru všech dětí v mé skupince. Při uvědomění si daru oslovovat mladé a předávání nejen víry ale i radosti, jsem tak našel jeden ze smyslů života, a to je práce s mládeží.

Vzhledem k tomu, že jsem letos dostudoval vysokou školu VUT v Brně a mám tedy prostor a čas k dalším velkým životním výzvám, tak se chystám na misie, které mě během přípravných víkendů chytly u srdce. Další vize je směřovat do školství, případně jiným sociálním směrem klidně i v odvětví energetiky, z které mám vysokoškolský titul.

Věřím, že budu přínosem, nejen všem kolem sebe, ale taky díky nabitým pracovním schopnostem a chuti tvořit celé komunitě či mládeži v dané lokalitě. Na misiích mě oslovuje hlavně ta bezprostřednost a rozdání se druhým ve všech směrech. Kolem sebe mám už pár lidí, kteří se vrátili z misijní dobrovolné služby, a i jejich vyprávění mne dále povzbuzuje. Strach je mizivá věc a proto, když Bohu svěřuji spoustu starostí, dějí se zázraky, a i malý strach se ztratí. Možná jsem snílek a možná naivní, ale takový byl myslím každý hrdina, co šel vpřed a nenechal se odradit. Čekám jen na Boží požehnání a věřím že každá vaše podpora této činnosti, ať už finanční nebo jiná, bude vidět v rozmnožení radosti a lásky v místě, kde budu působit, a to v Zambii v městě Lufubu.