Děti a rodiny

Nabídka aktivit a inspirace pro katechezi v rodinách zvláště v době, kdy je život farního společenství z důvodu pandemických omezení v útlumu.

Příspěvky

Motto 1. světového dne prarodičů a seniorů

„Já jsem s vámi po všecky dny.“ (Mt 28, 20) Tento světový den se bude slavit vždy čtvrtou neděli v červenci, která letos připadá na 25. července.

25. 5. 2021 | Rubrika: Děti a rodiny

Vlčí doupě

Pozor, změna ;-)

15. 5. 2021 | Rubrika: Děti a rodiny

Liturgie města Říma pro mládež

22. - 27. 8. 2021 v Římě, týden ve věčném městě pro mladé lidi 18 – 25 let

13. 5. 2021 | Rubrika: Děti a rodiny

Christmas Contest

Vatikán a salesiáni zvou mladé lidi tvořit hudbu s poselstvím Vánoc. Výtěžek z Vánočního koncertu poputuje na pomoc mladým v Konžské demokratické republice.

5. 5. 2021 | Rubrika: Děti a rodiny

Výchova dětí ve víře

Video. Velmi pokorná, fundovaná, přesto snadno srozumitelná a inspirativní přednáška ThLic. Ing. Marie Zimmermannové Th.D., vedoucí Pedagogického centra Arcibiskupství pražského a přednášející na KTF Univerzity Karlovy. Výborně investovaných 60 minut nejen pro rodiče ;-)

19. 3. 2021 | Rubrika: Děti a rodiny

DUHA VÝR-U-SOVÁ

Radosti všedního dne jsou nám čím dál vzácnější a tak nějak si je umíme i více užívat. Pár tipů nejen na Velikonoce přináší také redakce časopisu Duha. A rozhodně nejsou určeny jen dětem a rodinám :-)

6. 3. 2021 | Rubrika: Děti a rodiny

BIBLICKÉ PŘÍBĚHY OŽÍVAJÍ!

Hej, děcka (ale i všichni ostatní), ruku na srdce, nemáte už po krk všeho, co začíná "on-line"?

4. 3. 2021 | Rubrika: Děti a rodiny

V UČENÍ U SV. JOSEFA

Už téměř deset let prožívá naše farnost období příprav na svátky také prostřednictvím projektů z dílny brněnského DKC. Nenechte si ujít ani letošní, josefský. Přípravu doma hravě zvládne každý!

13. 2. 2021 | Rubrika: Děti a rodiny

Materiál pro práci s dětmi

Pokud hledáte materiály pro domácí katechezi dětí, můžete zapátrat na webu Diecézního katechetického centra v rubrice Pomůcky ke stažení.

22. 10. 2020 | Rubrika: Děti a rodiny

NÁŠ SPOLEČNÝ DOMOV

Projekt DKC v Brně pro intenzivnější prožití probíhajícího roku Laudato si, začíná 24. října 2020 a končí 24. května 2021. Je možné se do něj zapojit kdykoliv během tohoto období.

22. 10. 2020 | Rubrika: Děti a rodiny