Jdi na obsah Jdi na menu
 


Materiál pro práci s dětmi

Pokud hledáte materiály pro domácí katechezi dětí, můžete zapátrat na webu Diecézního katechetického centra v rubrice Pomůcky ke stažení.

article preview

Jednotlivé obrázky (ikonky) zde shromážděné lze rozkliknout. Pod obrázky se skrývají různé pomůcky k vytištění, vybarvení, vyluštění atd. Jsou to materiály, které v minulosti vycházely v Katechetickém věstníku. Je možno je využít nejen v hodinách náboženství, ale i při domácí katechezi. Například pod obrázkem Dětské mše naleznete kartičky k nedělním evangeliím. Každá obsahuje obrázek k vybarvení, větu k zapamatování a modlitbu související s textem evangelia. Vytištěnou kartičku můžete dát dětem po zhlédnutí on-line přenosu nedělní mše svaté, nebo po domácí bohoslužbě. Obrázek si děti vybarví a modlitbu se rodina může pomodlit společně, například při večerní modlitbě. V měsíci říjnu vám poslouží také ikonka Panny Marie, pod níž jsou shromážděny některé pracovní listy s růžencovou a mariánskou tematikou.

Více na https://kc.biskupstvi.cz/aktuality/