Motto 1. světového dne prarodičů a seniorů

„Já jsem s vámi po všecky dny.“ (Mt 28, 20) Tento světový den se bude slavit vždy čtvrtou neděli v červenci, která letos připadá na 25. července.

... Je to též příslib blízkosti a naděje, kterou si mladí a senioři mohou navzájem projevovat. Nejen vnoučata a mladí jsou totiž povoláni být přítomnými v životě starých lidí, ale také senioři a prarodiče mají poslání evangelizovat, modlit se a povzbuzovat mladé lidi ve víře. K podpoře oslav tohoto dne v místní církvích a společenstvích nabídne Dikasterium* pro laiky, rodinu a život v polovině června několik pastoračních materiálů, které budou dostupné na stránce www.amorislaetitia.va.

Své rozhodnutí ustanovit světový den prarodičů a seniorů oznámil papež František 31. ledna 2021 při modlitbě Anděl Páně. Slavit se bude pravidelně čtvrtou neděli v červenci, v blízkosti liturgické památky sv. Jáchyma a Anny, Ježíšových prarodičů.

Upraveno podle cirkev.cz.

* Dikasterium je ústřední úřad, nebo jiná instituce římské kurie, kterou papež zřídil ke správě katolické církve.