Jdi na obsah Jdi na menu
 


V UČENÍ U SV. JOSEFA

Už téměř deset let prožívá naše farnost období příprav na svátky také prostřednictvím projektů z dílny brněnského DKC. Nenechte si ujít ani letošní, josefský. Přípravu doma hravě zvládne každý!

Projekt, který je vhodný pro farnosti i pro rodiny, si klade za cíl přiblížit účastníkům osobu sv. Josefa, manžela Panny Marie, pěstouna Ježíše, a poukázat na to, v čem nám může být sv. Josef inspirací v každodenních životních situacích. Jako učni u svého mistra budeme se i my učit u sv. Josefa, mistra tesařského řemesla, jeho přístupu k lidem, k práci a k životu, a také jeho oddanosti Bohu. To všechno se totiž skrývá pod charakteristikou, že Josef byl spravedlivý muž (srov. Mt 1,19). Pokusíme se také společně „budovat dřevěný dům“, který symbolicky odkazuje na Josefovo povolání a může představovat společenství (církev, farnost, rodinu) nebo také každého z nás.

Celkový popis projektu s kartou pro dospělé a pro děti DOCX, PDF
Obrys domu formát A4 ke stažení a vytištění jpg, PDF
Obrázek sv. Josefa jpg
Fotografie pro inspiraci - hotový domek z proužků (jpg), hotový domek z kolíčků (jpg)

Převzato z webu Diecézního katechetického centra v Brně.
Autorkou projektu je Anna Půlkrábková.