Bývalý lékař arcibiskup Aupetit se hlásí ke službě nemocným

Není důvod k tomu, aby se nemocným nakaženým koronavirem odpírala duchovní služba, která může sehrát důležitou roli v jejich léčení.

Zdroj: vaticannews.va

Není důvod k tomu, aby se nemocným nakaženým koronavirem odpírala duchovní služba, která může sehrát důležitou roli v jejich léčení - zdůrazňuje pařížský arcibiskup Michel Aupetit.

Arcibiskup Aupetit napsal v těchto dnech ředitelům pařížských nemocnici zvláštní list, v němž informoval, že má k dispozici 55 mladých kněží, připravených k duchovní a svátostné službě mezi nemocnými, při zachování všech bezpečnostních nároků. Také on sám se - jakožto bývalý lékař - hlásí k dobrovolnické službě nemocným.

Podle arcibiskupa Aupetita je neméně důležité zachování církevní pohřbů. Hrají totiž zásadní roli pro příbuzné zemřelých. Po rozhovorech s pařížským starostou bylo dohodnuto, že církevní pohřby budou zachovány s maximálním počtem dvaceti lidí, kteří budou respektovat odpovídající vzdálenost mezi sebou. Pokud pohřební služba odmítne převoz rakve do kostela, lze si posloužit k tomu určeným vozíkem, upřesňuje pařížský arcibiskup.

Na dotaz, zda se osobně bojí koronaviru, odpověděl, že vůbec ne. Domnívá se dokonce, že patrně už sám nákazou prošel, protože před dvěma týdny měl poruchy čichu, ačkoli se jiné symptomy se něho neprojevily. Strach nás neuchrání před smrtí nebo nemocí. Kdo se bojí, nemůže virus přemoci. V takto obtížné situaci je potřeba vyzbrojit se vnitřně.  A pokud přišla moje hodina, znamená to, že ji pro mne vybral Bůh - dodává arcibiskup Aupetit.

Celý článek zde

Zdroj: vaticannews.va