Světové dny mládeže v Portugalsku

Po zámořské Panamě se Světové dny mládeže vrací do Evropy. V roce 2022 proběhnou v Portugalsku, konkrétně v Lisabonu.

Zdroj: cirkev.cz

V portugalské Coimbře se v těchto dnech konala první organizační schůzka, které se účastnil o. João Chagas, vedoucí sekce pro mládež vatikánského Úřadu pro laiky, rodinu a život.

„Portugalsko je ze své podstaty velice otevřená země,“ říká tento brazilský kněz. „Nehledí na sebe, nýbrž mimo své území. I z toho důvodu se na příštích Světových dnech očekává vysoká účast mladých lidí nejenom z Evropy, ale také z celého světa.“

Setkání v roce 2022, jehož přesný termín ještě nebyl zveřejněn, se tak pro místní církev stane „novým momentem otevřenosti vůči světu a opětovým odkrytím všeobecného povolání církve“, pokračuje o. Chagas, který zároveň oznámil, že v dubnu se uskuteční přípravné setkání se zástupci biskupských konferencí z celého světa. „Vyhodnotíme při něm Světové dny mládeže v Panamě i biskupskou synodu o mládeži z roku 2018,“ uvedl zástupce vatikánského úřadu.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Zdroj: www.cirkev.cz