Jdi na obsah Jdi na menu

Pomoc po tornádu

26. 6. 2021
 • Sbírka v neděli 27. června na pomoc obcím postiženým tornádem vynesla za lomnickou farnost 130 tis. Kč, za unínskou 46 tis. Kč. Všem dárcům upřímné díky!
   
 • Jihomoravský kraj zřídil krizovou linku 800 129 921, kam mohou volat dobrovolníci s nabídkou pomoci.
   
 • SDH Lomnice ve spolupráci s Městysem Lomnice a po poradě s krizovým štábem na pomoc postižené oblasti jižní Moravy vyhlašuje sbírku materiálu pro pomoc občanům v této oblasti. Jedná se především o sekery, kladiva, kleště, páčidla, pily, elektrocentrály, lopaty, krompáče, svítilny, baterie, čelovky, kbelíky, rukavice, spojovací materiál (šrouby a hřebíky nad 80 mm). Materiál bude vybírán v pondělí 28.6 a v úterý 29.6. vždy od 15:00 - 18:00 hodin v požární zbrojnici v Lomnici. 
  Jednotka sboru dobrovolných hasičů v Lomnici v sobotu 27. 6. vyjela na pomoc postižené oblasti jižní Moravy do Moravské Nové Vsi, kde likvidují následky zničujícího tornáda. Zároveň se členové SDH Lomnice dohodli zaslat na transparentní účet města Hodonína finanční pomoc ve výši 10.000 Kč. Další informace a fotografie najdete na facebookovém profilu https://www.facebook.com/hasici.lomnice. Děkujeme!
  sdh_lomnice_4.jpg
   
 • Děkujeme za opravdu rychlou reakci a pomoc potřebným květinářství Květiny Levandule. V sobotu 26. 6. uskutečnilo humanitární materiální sbírku, která byla v neděli doručena do skladu v Hodoníně. Fotografie a zprávy z celé akce najdete na facebookovém profilu https://www.facebook.com/profile.php?id=100008405853547 květinářství.sklad_hodonin_levandule_2.jpg
   
 • Pomoc po tornádu organizuje také Diecézní charita Brno. Finanční sbírka je koordinována podle aktuálních potřeb, právě probíhá potravinová pomoc na místě. V příštích dnech bude pokračovat podporou obnovy domovů zasažených obyvatel. Více na https://dchb.charita.cz/pomoc-po-tornadu/
 • V souvislosti s mimořádnou sbírkou, kterou na neděli 27. června 2021 vyhlásil brněnský biskup Vojtěch Cikrle na pomoc lidem zasaženým přírodní katastrofou na jihovýchodě Moravy, je jednou z možností finanční pomoci také využít dar on-line, a to prostřednictvím portálu donátor.cz. Více https://donator.cz/donator/hodoninsko
   
 • Dárcovská kampaň Nadace Via prostřednictvím portálu Darujme rovněž pomáhá. Peníze na kontě rychle přibývají. Do 23.30 poslali lidé kolem půl milionu korun, v pátek odpoledne už více než 74 milionů korun. Více na https://www.darujme.cz/projekt/1204937.

 • Dobročinnou sbírku v reakci na ničivé tornádo založila také Nadace Českého rozhlasu. Více na https://www.darujme.cz/projekt/1204942.
   
 • Konto bariéry nabízí okamžitou finanční pomoc pro lidi s postižením. V případě zájmu stačí napsat na email info@bariery.cz nebo na adresu Konta. Pokud lidé chtějí na sbírku naopak přispět, mohou zaslat částku na 17111444/5500 s variabilním symbolem 5555. Více na https://www.kontobariery.cz/.

Foto: Martin Holík, Moravská Nová Ves 25.6.2021; archív SDH Lomnice; archív Květiny Levandule Lomnice
Tento seznam je pravidelně aktualizován. Poslední aktualizace: 29.6.2021