Rodiny

Nabídka aktivit a inspirace pro katechezi v rodinách zvláště v době, kdy je život farního společenství z důvodu pandemických omezení v útlumu.

Příspěvky

Liturgie města Říma pro mládež

22. - 27. 8. 2021 v Římě, týden ve věčném městě pro mladé lidi 18 – 25 let

Christmas Contest

Vatikán a salesiáni zvou mladé lidi tvořit hudbu s poselstvím Vánoc. Výtěžek z Vánočního koncertu poputuje na pomoc mladým v Konžské demokratické republice.

Výchova dětí ve víře

Video. Velmi pokorná, fundovaná, přesto snadno srozumitelná a inspirativní přednáška ThLic. Ing. Marie Zimmermannové Th.D., vedoucí Pedagogického centra Arcibiskupství pražského a přednášející na KTF Univerzity Karlovy. Výborně investovaných 60 minut nejen pro rodiče ;-)

DUHA VÝR-U-SOVÁ

Radosti všedního dne jsou nám čím dál vzácnější a tak nějak si je umíme i více užívat. Pár tipů nejen na Velikonoce přináší také redakce časopisu Duha. A rozhodně nejsou určeny jen dětem a rodinám :-)

BIBLICKÉ PŘÍBĚHY OŽÍVAJÍ!

Hej, děcka (ale i všichni ostatní), ruku na srdce, nemáte už po krk všeho, co začíná "on-line"?

V UČENÍ U SV. JOSEFA

Už téměř deset let prožívá naše farnost období příprav na svátky také prostřednictvím projektů z dílny brněnského DKC. Nenechte si ujít ani letošní, josefský. Přípravu doma hravě zvládne každý!

Materiál pro práci s dětmi

Pokud hledáte materiály pro domácí katechezi dětí, můžete zapátrat na webu Diecézního katechetického centra v rubrice Pomůcky ke stažení.

NÁŠ SPOLEČNÝ DOMOV

Projekt DKC v Brně pro intenzivnější prožití probíhajícího roku Laudato si, začíná 24. října 2020 a končí 24. května 2021. Je možné se do něj zapojit kdykoliv během tohoto období.

Domácí rodinná liturgie

Manuály a inspirace pro slavení domácí liturgie.

Aktualizace: 25.4.2020

Advent s dětmi

Inspirace pro prožívání Adventu s dětmi doma. Pokud máte další nápady, sem s nimi!