Prodloužení první fáze synodálního procesu

Generální sekretariát biskupské synody oznámil, že prodlužuje první fázi synodálního procesu, věnovanou naslouchání a rozlišování v místních církvích, až do 15. srpna příštího roku.

Původně měla být zakončena v dubnu, kdy měly biskupské konference a synody východních církví vypracovat souhrn z této počáteční etapy synodální cesty.

Generální sekretariát informuje o tom, že od biskupských konferencí, diecézí a eparchií v této době dostává četná povzbuzující sdělení, která dokládají úsilí věnované počáteční konzultaci s Božím lidem. Zároveň se množí žádosti o to, aby tato první fáze synody trvala delší dobu a dopřála tak dostatek času k vyslechnutí a dialogu. Za vědomí toho, že synodální církev je církví naslouchající, a ve snaze o dobro církve proto řádná rada biskupské synody rozhodla o přeložení termínu, kdy mají místní církve odevzdat výsledný souhrn z první konzultační fáze, na 15. srpen 2022.

Zdroj: vaticannews.va