Jdi na obsah Jdi na menu

Modlitební most za mír na Ukrajině

13. 3. 2022

modlitebni_most.jpgPapež František v neděli 13. března vyzval k intenzivnější modlitbě za mír:

"Žádám všechna diecézní a řeholní společenství, aby se častěji modlila za mír. Zintenzivněte chvíle modlitby za mír. Bůh je pouze Bohem míru, není Bohem války, a ti, kdo podporují násilí, znesvěcují jeho jméno. Modleme se nyní v tichosti za ty, kdo trpí, a prosme Boha, aby obrátil srdce k pevné vůli po míru." (kompletní znění zde)

Naše farnost proto srdečně zve každého, kdo se chce připojit, k modlitebnímu mostu vždy ve 20 hodin. Společnou modlitbu začneme Modlitbou za mír, ke které nás vyzvali naši biskupové. Vytištěná je k dispozici v kostelích a kaplích. Dále budeme pokračovat modlitbou růžence, alespoň jednoho libovolného desátku. Kdo může růženec celý, tak celý. Pokud máte potřebu modlit se raději vlastními slovy, zcela ve svobodě tak udělejte. A klidně na úvod pozdravte i ostatní farníky, vždyť se právě skutečně setkáváme u našeho dobrého Otce. Na závěr modlitby pak můžete připojit toto nebo jiné požehnání: Bože, žehnej mému sousedovi.

Naším společným cílem ať je opravdové otevření proudu Boží milosti. A komu to nevyjde ve 20 hodin, může kdykoliv jindy ;-)