Jdi na obsah Jdi na menu

Pomoc Ukrajině

24. 2. 2022

Pomoc lidem prchajícím před válkou

Pomoc uprchlíkům ubytovaným v Lomnici a okolí - evidence nabídek pomoci. Poptávka je průběžně aktualizována. Jakmile najdeme příjemce vaší pomoci, zavoláme vám a dohodneme předání. Prosíme, nabízejte jen to, co je reálné. Svou nabídku pomoci můžete kdykoliv změnit, nebo zrušit na tel. č. 777 237 968. Předem každému z vás upřímně děkujeme.

Pokud jste hostiteli ukrajinských uprchlíků a potřebujete materiální pomoc (hygienické potřeby, oblečení, hračky, tlumočení apod.), ozvěte se na tel. č. 549 450 100 (Eliška Vecheta). 

Charita Tišnov - informace: registrace, zdravotní péče, ubytování, práce, sociální dávky, ukrajinská komunita na Tišnovsku

FB skupina "Ukrajinci v Tišnově" - nabídky práce, materiální pomoci, ubytování, kurzy češtiny atd. Skupina je veřejná.

Desatero bezprostřední pomoci pro uprchlíky z Ukrajiny - instruktážní video cca 1,5 hod.

Centrální místo, kde můžete nabídnout, ale i vyhledat pomoc, najdete zde: https://www.pomahejukrajine.cz/. Doporučujeme také záložku Často kladené otázky na těchto stránkách.

Asistenční centrum pomoci Brno - https://ukrajina.brno.cz/asistencni-centrum-pomoci/, v provozu nonstop na výstavišti, pavilon B.

Sbírky

Finanční sbírky - Seznam ověřených sbírek pomoci soustřeďuje projekt Stojíme za Ukrajinou Česko.digital, případně můžete podpořit jakoukoliv ze sbírek organizací, které jsou členy Konsorcia nevládních organizací pracujících s migranty.

Finanční sbírka na pomoc Ukrajině - Charita - pokladničky v Lomnici jsou umístěny v kostele a na radnici

Materiální sbírka (skauti) v Lomnici 28. 2. - 4. 3. 2022 - sbírka byla předána a odvezena, čekáme na další informace, co je potřeba. Momentálně ve sbírce nepokračujeme (8.3.2022). Všem dárcům upřímně děkujeme!

Sbírka Charita pro Ukrajinu v kostele v neděli 27. 2. 2022 - finanční sbírka, ale i možnost nabídnout ubytování, stravu, zdravotnický materiál, hygienické pomůcky atd. Nedělní finanční sbírka v lomnické farnosti vynesla v Lomnici 32 tis. Kč, v Uníně 12 tis. Kč. Nabídky pomoci ze strany veřejnosti, jako je například poskytnutí ubytování, přijímá Krizová linka Oblastní charity Blansko, tel. 516 410 668 nebo 737 234 078. Velké díky Bohu i všem lidem dobré vůle.