Jdi na obsah Jdi na menu

V době koronaviru

Příspěvky

Papež: Doba si žádá jednotu

Sestřih rozhovoru, který dal papež František italské televizi Canale 5, kde říká, že se v příštím týdnu nechá naočkovat a doporučuje to také všem. Jedná se podle něj o etickou volbu. Pro celkový kontext je nutno přečíst si také psaný text, video obsahuje pouze jeho část.

Jak pandemie změnila bohoslužby?

Teď stihnete i oškrábat brambory, směje se kněz Jan Lukeš.

Rozhovor ČT 24.

Stanovisko ČBK k očkování

Česká biskupská konference vydává toto stanovisko v situaci pandemie nemoci covid-19, kdy se objevuje velké množství protichůdných tvrzení o očkování, z nichž některá jsou nepravdivá, překroucená nebo jsou součástí různých konspiračních teorií.

Vánoce v Lomnici a Uníně

Rozpis bohoslužeb a další informace pro farnost Lomnice u Tišnova a Unín

Zamyšlení k 1. adventní neděli

Povzbuzení od P. Jana Pacnera. Video na 5,5 min. Dosah na spoustu dní...

Mše online

V souvislosti s protiepidemickými opatřeními, která omezují počet osob přítomných na bohoslužbě, připomínáme možnost účastnit se bohoslužeb online, v TV Noe či Radiu Proglas.

Žehnání adventních věnců 2020

Ani letos nám v době adventní doma nemusí chybět požehnaný věnec. Vyberte si, zda si svůj symbol přípravy na vánoční setkání s Kristem necháte požehnat v kostele, nebo tento obřad prožijete doma v kruhu svých blízkých.

ADVENT 2020

Inspirace pro prožití doby adventní pro různé věkové kategorie, rodiny, děti i dospělé jednotlivce. Vyberte si :-)
(Bude průběžně doplňováno.)

Ubytování pro lidi v karanténě na Vranově

Nabídka ubytování pro Covid pozitivní a lidi v karanténě od otců paulánů z Vranova u Brna.