V době koronaviru

Příspěvky

Domov sv. Alžběty - Žernůvka hledá i nabízí

Na Žernůvce se připravují na možné personální problémy spojené s výpadky v důsledku pandemie Covid-19, proto budují síť spolupracovníků. Pokud se chcete zapojit, neváhejte.

27. 10. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Biskup Tomáš Holub je během nouzového stavu opět na příjmu

"Moc bych si přál, aby tato linka byla k dispozici opravdu komukoli. A je úplně jedno, zda se považuje za člověka věřícího či nikoliv. ... Je moc důležité teď držet spolu a komunikovat. Rád budu naslouchat každému, kdo mi zavolá."

8. 10. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Výzva Stálé rady ČBK k modlitbě růžence

7. října 2020 se v Olomouci konalo jednání Stálé rady ČBK. Její členové vyzývají věřící, aby se modlili růženec za ukončení pandemie COVID-19. Text výzvy naleznete níže

8. 10. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Doba si žádá hledící srdce, konající ruce a fantazii milosrdenství

Každý z nás je proto povolán ke změně kurzu, která nastane, pokud sami povolíme, aby se nás mocně dotklo Boží milosrdenství...

27. 9. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Dva šestiletí vybrali přes milion na děti v Jemenu

Podle OSN je v Jemenu nejhorší humanitární krize na světě. Kromě nedávných záplav a covidu se země potýká s hladomorem kvůli občanské válce. Čerství školáci z Londýna chtějí pomoct.

21. 9. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Sdělení ČBK k omezením v době pandemie

... vzhledem k uvolňování protiepidemických opatření se znovu vracíme k liturgické praxi, jaká byla před zavedením omezení.

Zdroj: www.cirkev.cz

12. 7. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Zrušeny rozestupy 2 m na bohoslužbách

Od 15. června jsou opatřením Ministerstva zdravotnictví zrušeny dvoumetrové rozestupy na bohoslužbách. Zůstává povinnost nosit roušku a dezinfikovat si ruce. Jinými slovy, na mši se u nás vejdeme všichni!

15. 6. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Od 25. května se navyšuje počet osob na bohoslužbách až na 300

Na základě upřesnění vlády zde dne 15. 5. 2020 pro další fázi uvolňování pravidel budou od 25. května povoleny vnitřní a venkovní akce až do 300 osob, což se týká i bohoslužeb. Ty bude možné slavit za dodržení stávajících pravidel:

17. 5. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Ranní přenosy papežských mší skončí u hrobu Jana Pavla II.

U příležitosti stého výročí narození papeže Jana Pavla II. bude, v pondělí 18. května, papež František v 7 hodin ráno slavit mši svatou nad hrobem svého předchůdce.

14. 5. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Do kostela se šesti "R"

Roušky, rozestupy, ruce, rodina, rozum, radost.

13. 5. 2020 | Rubrika: V době koronaviru