Jdi na obsah Jdi na menu

V době koronaviru

Příspěvky

Do kostela se šesti "R"

Roušky, rozestupy, ruce, rodina, rozum, radost.

Koronavirus píše lidstvu

Nenarodil jsem se, abych vás potrestal, narodil jsem se, abych vás probudil… „Dopis lidstvu“, který jeho autorka Vivienne Rodriguez Reich vkládá „do úst“ koronaviru, vykládá současnou epidemii jako varování lidstvu a výzvu ke skromnosti a lásce vůči druhým.

Zvony se rozezní 12. května ve 12.00 hodin

Na úterý 12. května připadá Mezinárodní den zdravotních sester, a proto se ve 12.00 hodin rození zvony po celé ČR jako poděkování všem sestrám a pracovníkům ve zdravotnictví za jejich mimořádné nasazení v této nelehké době.

Svátky rouškové

Nechte se pohladit... Přejem hezké svátky rouškové ;-)

Papež varoval před vir(tu)ální vírou

V pátek 17. 4. při ranní mši sv. v Domě sv. Marty varoval papež František před gnostickou vírou, zbavenou společenství a reálných lidských kontaktů, prožívanou výlučně skrze streamingové přenosy, po nichž se svátosti šíří jen vir(tu)álně.

2. neděle velikonoční (19.4.2020)

Ohlášky, manuály, informace

Žehnání pokrmů na Boží hod velikonoční

Žehnání pokrmů o Velikonocích souvisí se starou postní praxí, která zapovídala požívání nejen masa, ale i vajec a sýra. Zvláštní symboliku má velikonoční vejce – symbol života. Žehnací modlitbu pronáší zpravidla otec rodiny,

E-knihy zdarma

Nakladatelství Paulínky připravilo skvělou nabídku: do 14. dubna nabízí své e-knihy zdarma.

SVATÝ TÝDEN

Zamyšlení otce Ervína, OHLÁŠKY, podněty, manuál pro domácí bohoslužbu slova

Svátost smíření bez kněze

Jak se zpovídat během epidemie koronaviru? Papež František připomíná možnost, která je uvedena v Katechismu katolické církve, který zná nejen "křest touhy", ale také "zpověď touhy". Více ve videu a výkladu P. Martina Kramary.