V době koronaviru

Příspěvky

Biskup Tomáš Holub je během nouzového stavu opět na příjmu

"Moc bych si přál, aby tato linka byla k dispozici opravdu komukoli. A je úplně jedno, zda se považuje za člověka věřícího či nikoliv. ... Je moc důležité teď držet spolu a komunikovat. Rád budu naslouchat každému, kdo mi zavolá."

8. 10. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Doba si žádá hledící srdce, konající ruce a fantazii milosrdenství

Každý z nás je proto povolán ke změně kurzu, která nastane, pokud sami povolíme, aby se nás mocně dotklo Boží milosrdenství...

27. 9. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Dva šestiletí vybrali přes milion na děti v Jemenu

Podle OSN je v Jemenu nejhorší humanitární krize na světě. Kromě nedávných záplav a covidu se země potýká s hladomorem kvůli občanské válce. Čerství školáci z Londýna chtějí pomoct.

21. 9. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Sdělení ČBK k omezením v době pandemie

... vzhledem k uvolňování protiepidemických opatření se znovu vracíme k liturgické praxi, jaká byla před zavedením omezení.

Zdroj: www.cirkev.cz

12. 7. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Zrušeny rozestupy 2 m na bohoslužbách

Od 15. června jsou opatřením Ministerstva zdravotnictví zrušeny dvoumetrové rozestupy na bohoslužbách. Zůstává povinnost nosit roušku a dezinfikovat si ruce. Jinými slovy, na mši se u nás vejdeme všichni!

15. 6. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Od 25. května se navyšuje počet osob na bohoslužbách až na 300

Na základě upřesnění vlády zde dne 15. 5. 2020 pro další fázi uvolňování pravidel budou od 25. května povoleny vnitřní a venkovní akce až do 300 osob, což se týká i bohoslužeb. Ty bude možné slavit za dodržení stávajících pravidel:

17. 5. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Ranní přenosy papežských mší skončí u hrobu Jana Pavla II.

U příležitosti stého výročí narození papeže Jana Pavla II. bude, v pondělí 18. května, papež František v 7 hodin ráno slavit mši svatou nad hrobem svého předchůdce.

14. 5. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Do kostela se šesti "R"

Roušky, rozestupy, ruce, rodina, rozum, radost.

13. 5. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Koronavirus píše lidstvu

Nenarodil jsem se, abych vás potrestal, narodil jsem se, abych vás probudil… „Dopis lidstvu“, který jeho autorka Vivienne Rodriguez Reich vkládá „do úst“ koronaviru, vykládá současnou epidemii jako varování lidstvu a výzvu ke skromnosti a lásce vůči druhým.

12. 5. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Zvony se rozezní 12. května ve 12.00 hodin

Na úterý 12. května připadá Mezinárodní den zdravotních sester, a proto se ve 12.00 hodin rození zvony po celé ČR jako poděkování všem sestrám a pracovníkům ve zdravotnictví za jejich mimořádné nasazení v této nelehké době.

10. 5. 2020 | Rubrika: V době koronaviru

Poslední fotogalerie