Jdi na obsah Jdi na menu
 


Papež František zahájí postní dobu ve Vatikánu

Papež František bude sloužit liturgii popeleční středy u oltáře Katedry ve Vatikánské bazilice. Postní dobu doposud zahajoval Petrův nástupce podle starobylé tradice v bazilice sv. Sabiny na Aventinu.

 

article preview

Vatikánské tiskové středisko oznámilo, že vzhledem k pandemickým omezením se obřad s udělením popelce přenáší do Svatopetrské baziliky. Popeleční středa letos připadá na 17. února a papežská mše začne již v 9.30 za účasti omezeného počtu věřících. Toho dne se proto nebude konat generální audience.

Prefektura papežského domu rovněž oznámila, že postní kázání Kazatele papežského domu, kardinála Raniera Cantalamessy na téma “Za koho mě pokládáte vy?” (Mt 16,15) proběhnou stejným způsobem jako loňské adventní meditace, tedy v Aule Pavla VI. Kázání ve dnech 16. února, 5.,12. a 26. března budou začínat vždy v 9 hodin ráno za přítomnosti papeže Františka.