Ranní přenosy papežských mší skončí u hrobu Jana Pavla II.

U příležitosti stého výročí narození papeže Jana Pavla II. bude, v pondělí 18. května, papež František v 7 hodin ráno slavit mši svatou nad hrobem svého předchůdce.

Tímto přímým přenosem se zároveň uzavře více než dvouměsíční období přímých přenosů ranních mší papeže Františka z Domu svaté Marty.

Jak včera v podvečer potvrdil mluvčí Svatého stolce Matteo Bruni, mše svatá bude přenášena od 7 hodin z kaple, která je před hrobem sv. Jana Pavla II., ve Vatikánské bazilice. Zároveň - jak podotýká dále tiskové sdělení - počínaje tímto dnem se v Itálii vrátí mše s účastí lidu, již dříve obnovené v mnoha dalších částech světa.

„Z toho důvodu od následujícího dne, 19. května, již nebudou vysílány přímé přenosy ranních mší z Domu sv. Marty. Jak jsem mohl připomenout již v minulých dnech - pokračuje Matteo Bruni v odpovědi na dotazy novinářů - papež si přeje, aby se Boží lid mohl takto navrátit ke společenství s Pánem ve svátostech, účastnit se nedělní liturgie a obnovit rovněž v kostelech každodenní návštěvy Pána a jeho Slova,“ čteme ve Vatikánské tiskové zprávě.

Ranní mše svaté  v přímých přenosech z Domu sv. Marty slavil Svatý otec denně od 9. března. K rozhodnutí umožnit pravidelnou účast televizního štábu v kapli ho vedla situace omezeného přístupu věřících ke slavení mší v kostelích nejen v Itálii, ale i v dalších zemích. Jen v Itálii dosahovaly živé přenosy ranních mší sledovanost více než jeden a půl milionu diváků.

Spontánně přednášené homilie papeže Františka z tohoto více než dvouměsíčního období vycházejí knižně ve sbírce s titulem Forti nella tribolazione (Silní v souženích) ve Vatikánském nakladatelství Libreria Editrice Vaticana. V češině jsou všechna kázání papeže Františka dostupná díky překladům české sekce Radio Vaticana a na portálu Vatican News.

Zdroj: cirkev.cz

Autor článku: TS ČBK