Příspěvky

Slavnostní znovuotevření kostela sv. Jana Nepomuckého

Farnost Žďár nad Sázavou II srdečně zve na slavnostní požehnání a znovuotevření zrenovovaného kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Sobota a neděle 23. a 24. října.

Červená středa

Červená středa je kampaň s heslem "Společně za víru a svobodu", která vznikla na britských ostrovech. Propaguje víru i toleranci ve společnosti a podporuje solidaritu s obětmi pronásledování. Letos se koná 24. listopadu.

Modlitba za nového biskupa

Otec biskup Vojtěch Cikrle zaslal papeži Františkovi svou abdikaci.

Sedmiradostná cesta

Asi každý zná křížovou cestu, pobožnost připomínající utrpení Pána Ježíše. Ale slyšeli jste už o cestě sedmi radostí Panny Marie? Máme ji doslova za rohem...

XXI. pěší pouť na Velehrad 2021

Letos poprvé: trasa  Nedvědice - Křížovice - Osiky - Lomnice - Bořitov, 16.-17. srpna, pořádá farnost Nedvědice, doprovází P. Ervín

Slavnosti pernštejnského panství

V rámci programu se nabízí bohatý kulturní program nejen v Nedvědici a na hradě, ale také v okolních obcích a kostelích.

Absolventský koncert

Pár kilometrů od Lomnice, v Černovicích, v kostele už téměř čtyři roky hraje na varhany a zpívá dnes čtrnáctiletá Eliška Křenková.

Před 800 lety se v Assisi setkali František a Antonín

Paduánský. Ten náš. S Františkem jsme se mohli setkat také my během Noci kostelů v kapličce v Brusné. Antonín bude mít 13. června svátek. Co měli společného?

S řeholníky ve Vysokých Tatrách

Milosrdní bratři srdečně zvou mladé muže hledající své povolání na pár dní do Vysokých Tater, kde vedle turistiky a času tráveného v přírodě bude možnost duchovních rozhovorů, modlitby a svátostí. 25.-29.8.2021

Novinka u sester misionářek

Sestry misionářky z misijní rodiny Donum Dei, které několikrát navštívily také naši farnost, představily novinku.