Synoda

synoda.cz - synoda v ČR, přehledné aktuální informace, kontakty, vše, co potřebuji pro zapojení se

https://synoda.online/ - diskuzní fórum pro podporu synodálního procesu, laická iniciativa

Návod na setkání synodální skupiny - inspirace pro koordinátory skupinek na tři setkání, zpracováno Arcibiskupstvím pražským.

Biblické inspirace pro práci ve skupinkách - několik textů z Písma svatého, které jsou vhodné pro setkání synodální skupinky.

Vademecum k synodě o synodalitě - manuál, oficiální příručka, 45 stran

Přípravný dokument - teologický základ synody, 14 stran

Příspěvky

Synodní příspěvek lomnické farnosti

V rámci našich farností (Lomnice a Unín) se scházelo a společně pracovalo několik skupin. První část poslání pak završili krásným poznáním.

23. 2. 2022 | | Rubrika: Synoda

Jak hlásat evangelium v současné společnosti

Duchovní obnova s otcem Josefem Prokešem na téma Jak hlásat evangelium v současné společnosti. Záznamy obou přednášek na YouTube.

19. 2. 2022 | | Rubrika: Synoda

Synoda - nejde o shromažďování názorů, ale o živé setkání lidí

Probíhající Synodu někdo přivítal s nadějí a radostí, někdo se skeptickou nedůvěrou...

23. 1. 2022 | | Rubrika: Synoda

Prověř si svou bublinu

Deset minut s krásným člověkem nejen o synodě... Seznamte se: bratr Šebestián Pavel Smrčina OFM, kněz, moderátor společné duchovní správy římskokatolické farnosti Plzeň-Severní předměstí, františkán a skaut.

6. 12. 2021 | | Rubrika: Synoda

Napiš papeži!

V tišnovské farnosti, ale i v Lomnici a v Uníně se rozjíždí první synodní pracovní skupinky! Přidejte se, kontakty najdete v článku.

19. 11. 2021 | | Rubrika: Synoda

Prodloužení první fáze synodálního procesu

Generální sekretariát biskupské synody oznámil, že prodlužuje první fázi synodálního procesu, věnovanou naslouchání a rozlišování v místních církvích, až do 15. srpna příštího roku.

29. 10. 2021 | | Rubrika: Synoda

Synoda - pastýřský list biskupa Tomáše

Moc Vás prosím, abyste, jak si to papež výslovně přeje, z těchto diskusí nikoho nevylučovali, aby se jich mohli účastnit i všichni ti, kteří se nyní v církví cítí zklamaní, odstrčení či zranění.

19. 10. 2021 | | Rubrika: Synoda

Synoda 2021-2023

V sobotu 9. října zahájí papež František ve Vatikánu dvouletý celosvětový synodální proces. Co to je a proč se týká každého z nás?

9. 10. 2021 | | Rubrika: Synoda