Příspěvky

Čeští a moravští biskupové se modlí za oběti ničivých povodní v Německu

Čeští a moravští biskupové pamatují v modlitbě na oběti, jejich rodiny a všechny, které zasáhly ničivé záplavy v Severním Porýní-Vestfálsku a Porýní-Falci.

17. 7. 2021 | Rubrika: Aktuálně

XXI. pěší pouť na Velehrad 2021

Letos poprvé: trasa  Nedvědice - Křížovice - Osiky - Lomnice - Bořitov, 16.-17. srpna, pořádá farnost Nedvědice, doprovází P. Ervín

27. 6. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Slavnosti pernštejnského panství

V rámci programu se nabízí bohatý kulturní program nejen v Nedvědici a na hradě, ale také v okolních obcích a kostelích.

21. 6. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Absolventský koncert

Pár kilometrů od Lomnice, v Černovicích, v kostele už téměř čtyři roky hraje na varhany a zpívá dnes čtrnáctiletá Eliška Křenková.

6. 6. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Před 800 lety se v Assisi setkali František a Antonín

Paduánský. Ten náš. S Františkem jsme se mohli setkat také my během Noci kostelů v kapličce v Brusné. Antonín bude mít 13. června svátek. Co měli společného?

S řeholníky ve Vysokých Tatrách

Milosrdní bratři srdečně zvou mladé muže hledající své povolání na pár dní do Vysokých Tater, kde vedle turistiky a času tráveného v přírodě bude možnost duchovních rozhovorů, modlitby a svátostí. 25.-29.8.2021

Novinka u sester misionářek

Sestry misionářky z misijní rodiny Donum Dei, které několikrát navštívily také naši farnost, představily novinku.

Concentus Moraviae

Pozor, změna termínu a místa! Koncert se uskuteční již v úterý 1. června od 19:30 hod. v synagoze. Vystoupí vlámské duo Bel Ayre.

15. 5. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Noc kostelů 2021

V pátek 28. května po celé zemi. Podrobně o programu v Lomnici a okolí zde,

15. 5. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Tomáš Holub: Má klukovská mariánská vzpomínka

Autorský komentář (audio nahrávka) plzeňského biskupa Tomáše Holuba pro Vatikánský rozhlas. (10 min.)

5. 5. 2021 | Rubrika: Aktuálně