Příspěvky

Čtyřicetidenní modlitební síť za naše politiky

Nová čtyřicetidenní modlitební síť za parlamentní volby, která začala 30. srpna 2021, je odpovědí na výzvu českých a moravských biskupů, kteří ve svém prohlášení zvou křesťany k modlitbám a postu 40 dní před volbami.

20. 9. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Modlitba za nového biskupa

Otec biskup Vojtěch Cikrle zaslal papeži Františkovi svou abdikaci.

19. 9. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Žehnání křížové cesty na Veselí

Křížová cesta z Lomnice na Veselí je hotová. Všichni jste srdečně zváni na její žehnání v neděli 26. září ve 14 hod.

29. 8. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Koncert duchovní hudby

Neděle 3. října, 17 hod., kostel Navšívení Panny Marie v Lomnici. Vstupné dobrovolné.

28. 8. 2021 | Rubrika: Aktuálně

XXI. pěší pouť na Velehrad 2021

Letos poprvé: trasa  Nedvědice - Křížovice - Osiky - Lomnice - Bořitov, 16.-17. srpna, pořádá farnost Nedvědice, doprovází P. Ervín

26. 6. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Slavnosti pernštejnského panství

V rámci programu se nabízí bohatý kulturní program nejen v Nedvědici a na hradě, ale také v okolních obcích a kostelích.

21. 6. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Absolventský koncert

Pár kilometrů od Lomnice, v Černovicích, v kostele už téměř čtyři roky hraje na varhany a zpívá dnes čtrnáctiletá Eliška Křenková.

6. 6. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Před 800 lety se v Assisi setkali František a Antonín

Paduánský. Ten náš. S Františkem jsme se mohli setkat také my během Noci kostelů v kapličce v Brusné. Antonín bude mít 13. června svátek. Co měli společného?

S řeholníky ve Vysokých Tatrách

Milosrdní bratři srdečně zvou mladé muže hledající své povolání na pár dní do Vysokých Tater, kde vedle turistiky a času tráveného v přírodě bude možnost duchovních rozhovorů, modlitby a svátostí. 25.-29.8.2021

Novinka u sester misionářek

Sestry misionářky z misijní rodiny Donum Dei, které několikrát navštívily také naši farnost, představily novinku.