Příspěvky

Betlémy v Předklášteří

Tradiční předvánoční výstava na OÚ v Předklášteří. Navštívit ji můžete od 4. do 19. prosince.

29. 11. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Betlémské světlo 2021

Plamínek z Betléma, symbol míru a přátelství, putuje každoročně v předvánočním období letecky do Rakouska. Tam se na ekumenickém obřadu setkávají delegace skautů z celé Evropy a poselství míru šíří dál do svých mateřských zemí.

14. 11. 2021 | Rubrika: Aktuálně | Fotografie: Betlémské světlo 2020

Dušičkový čas - pro dospělé i děti

Kvůli pokračující pandemii bude letos možné získat plnomocné odpustky za zemřelé nejen během oktávu Slavnosti Všech svatých, ale po celý listopad.

31. 10. 2021 | Rubrika: Aktuálně | Fotografie: Dušičkový Stanislávek

Slavnostní znovuotevření kostela sv. Jana Nepomuckého

Farnost Žďár nad Sázavou II srdečně zve na slavnostní požehnání a znovuotevření zrenovovaného kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Sobota a neděle 23. a 24. října.

17. 10. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Červená středa

Červená středa je kampaň s heslem "Společně za víru a svobodu", která vznikla na britských ostrovech. Propaguje víru i toleranci ve společnosti a podporuje solidaritu s obětmi pronásledování. Letos se koná 24. listopadu.

2. 10. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Modlitba za nového biskupa

Otec biskup Vojtěch Cikrle zaslal papeži Františkovi svou abdikaci.

19. 9. 2021 | Rubrika: Aktuálně

XXI. pěší pouť na Velehrad 2021

Letos poprvé: trasa  Nedvědice - Křížovice - Osiky - Lomnice - Bořitov, 16.-17. srpna, pořádá farnost Nedvědice, doprovází P. Ervín

26. 6. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Slavnosti pernštejnského panství

V rámci programu se nabízí bohatý kulturní program nejen v Nedvědici a na hradě, ale také v okolních obcích a kostelích.

21. 6. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Absolventský koncert

Pár kilometrů od Lomnice, v Černovicích, v kostele už téměř čtyři roky hraje na varhany a zpívá dnes čtrnáctiletá Eliška Křenková.

6. 6. 2021 | Rubrika: Aktuálně

Před 800 lety se v Assisi setkali František a Antonín

Paduánský. Ten náš. S Františkem jsme se mohli setkat také my během Noci kostelů v kapličce v Brusné. Antonín bude mít 13. června svátek. Co měli společného?

2. 6. 2021 | Rubrika: Aktuálně