Příspěvky

Slavnostní znovuotevření kostela sv. Jana Nepomuckého

Farnost Žďár nad Sázavou II srdečně zve na slavnostní požehnání a znovuotevření zrenovovaného kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Sobota a neděle 23. a 24. října.

17. 10. 2021 | | Rubrika: Aktuálně

Červená středa

Červená středa je kampaň s heslem "Společně za víru a svobodu", která vznikla na britských ostrovech. Propaguje víru i toleranci ve společnosti a podporuje solidaritu s obětmi pronásledování. Letos se koná 24. listopadu.

2. 10. 2021 | | Rubrika: Aktuálně

Modlitba za nového biskupa

Otec biskup Vojtěch Cikrle zaslal papeži Františkovi svou abdikaci.

19. 9. 2021 | | Rubrika: Aktuálně

Sedmiradostná cesta

Asi každý zná křížovou cestu, pobožnost připomínající utrpení Pána Ježíše. Ale slyšeli jste už o cestě sedmi radostí Panny Marie? Máme ji doslova za rohem...

12. 7. 2021 | | Rubrika: Aktuálně

XXI. pěší pouť na Velehrad 2021

Letos poprvé: trasa  Nedvědice - Křížovice - Osiky - Lomnice - Bořitov, 16.-17. srpna, pořádá farnost Nedvědice, doprovází P. Ervín

26. 6. 2021 | | Rubrika: Aktuálně

Slavnosti pernštejnského panství

V rámci programu se nabízí bohatý kulturní program nejen v Nedvědici a na hradě, ale také v okolních obcích a kostelích.

21. 6. 2021 | | Rubrika: Aktuálně

Absolventský koncert

Pár kilometrů od Lomnice, v Černovicích, v kostele už téměř čtyři roky hraje na varhany a zpívá dnes čtrnáctiletá Eliška Křenková.

6. 6. 2021 | | Rubrika: Aktuálně

Před 800 lety se v Assisi setkali František a Antonín

Paduánský. Ten náš. S Františkem jsme se mohli setkat také my během Noci kostelů v kapličce v Brusné. Antonín bude mít 13. června svátek. Co měli společného?

S řeholníky ve Vysokých Tatrách

Milosrdní bratři srdečně zvou mladé muže hledající své povolání na pár dní do Vysokých Tater, kde vedle turistiky a času tráveného v přírodě bude možnost duchovních rozhovorů, modlitby a svátostí. 25.-29.8.2021

Novinka u sester misionářek

Sestry misionářky z misijní rodiny Donum Dei, které několikrát navštívily také naši farnost, představily novinku.