Jdi na obsah Jdi na menu

Betlémské světlo 2021

V neděli 19. prosince 2021, na čtvrtou neděli adventní, přinesli synalovští skauti na mši svatou plamínek betlémského světla. Plamínek odebraný z věčného ohně, který hoří v jeskyni pod bazilikou Narození Páně v Betlémě v centrální části Palestiny, představuje symbol míru, lásky, naděje a přátelství.

Na úvod darovaly děti otci Ervínovi fialový skautský šátek dospělých. Fialová barva odkazuje na mezinárodní rozměr skautingu a společné členství ve Světové organizaci skautského hnutí. Grafické symboly v lemu ilustrují 4 klíčová slova, kterými popisujeme skauting. Jsou to dobrodružství (kotva), charakter (slibový oheň), příroda (květ) a kamarádi (uzel přátelství). Otec Ervín byl aktivním skautem v době svého dětství, než byl skaut komunistickým režimem zakázán. V duchu hesla "skautem jednou, skautem navždy" jím však nikdy nepřestal být.

Betlémské světlo a jeho poselství se šíří mezi miliony lidí, aby jim v jejich domovech o vánočních svátcích připomínalo narození Ježíše Krista – mír, lásku, víru, naději a přátelství.

Foto: Vladimír a Eliška Vechetovi